Ολυμπιακός Piraeus B’-Απόλλωνας 98-68

Ο Ολυμπιακός Β’ Piraeus δεν συνάντησε καμία δυσκολία απέναντι στον Απόλλωνα τον οποίο νίκησε 98–68 και έφτασε στο 17-4.

Κορυφαίοι για την ομάδα του Δημήτρη Τσαλδάρη ήταν οι Αλεξέι Ποκουσέφσκι και Πέτρος Μελισσαράτος. Την επόμενη αγωνιστική, ο Ολυμπιακός Β’ Piraeus παίζει στη Θεσσαλονίκη απέναντι στην Ελευθερούπολη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός Β’ Piraeus Bank είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης, αλλά η διαφορά άνοιξε στη δεύτερη περίοδο όπου με επιμέρους σκορ 30-9, οι γηπεδούχοι ουσιαστικά κλείδωσαν τη νίκη. Ποκουσέφσκι, ΝΙκολαίδης και Μελισσαράτος ήταν ασταμάτητοι και έτσι η ομάδα του Δημήτρη Τσαλδάρη έφτασε άνετα στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 26-18, 56-27, 76-54, 98-68.
Ολυμπιακός B' Piraeus Bank (Τσαλδάρης): Νικολαΐδης 11 (1τριπ, 6ριμπ), Πετρόπουλος 7 (1), Μωραΐτης 12, Κολοβέρος 7 (1),, Καμπούρης 2, Οικονόμου 5 (1), Τζόλος 7, Χρηστίδης 3, Ποκουσέφσκι 15 (2τριπ, 11ριμπ, 5ασ, 2κοψ), Μελισσαράτος 23 (4ριμπ), Τσάμης 4, Τσουμάνης 2.

Απόλλωνας (Κοτσίρης): Τσιακμάς 13 (3), Νιφόρας 19 (4), Κούτρας 3 (1), Μπιλάλης 2, Μολφέτας 31 (3).